Egyházmegyei missziói nap – Beszámoló

2016.10.29.-én egyházmegyei missziói napot tartottak
Balatonbogláron a Somogy-Zalai egyházmegyében.

A napot Koch Szilvia nagykanizsai beosztott lelkész nyitotta meg áhítatával.

Az áhítat után László Virgil, az Evangélikus Hittudományi Egyetem Újszövetségi Tanszék oktatójának előadása következett, melyen  az előadó Pál apostol levelein keresztül igyekezett bemutatni a korai keresztyénség és zsidóság közötti kapcsolat feszültségeit és közös pontjait az etnikai, vallási és „nemzeti” hagyományok kapcsán.
Majd a kaposvári énekkar szolgált a közösségben.
 A résztvevők a közös ebédet a balatonboglári általános iskola éttermében fogyaszthatták el. Ebéd után rövid bizonyságtételek és élménybeszámolók hangoztak el a nemzetek megújulásának szükségessége kapcsán.

A bizonyságtevők között részt vett Dr. Solt Pál, aki a zsidóság helyzetét vázolta fel, Káldi-Horváth Kálmán a cigányság ügyét és történetét tárta a hallgatóság elé.
Mesmer Ottó Burgenlandi magyar lelkész nem tudott személyesen részt venni a missziói napon, de előadását levélben megküldte, melyet Arató Lóránd tabi lelkész olvasott fel. A bizonyságtevők sorát Andrejek Mitja szlovén evangélikus lelkész, valamint Bakay Péter cigánymisszióban szolgáló testvér zárta.
A missziói nap zárásaként Isten Igéjét és áldását Arató Eszter tabi lelkész közvetítette.