Csontos Jánosné

Születésem óta Tabon élek. Általános és középiskolámat is itt végeztem, majd Sopronban szereztem óvodapedagógusi diplomát, utána Tabon dolgoztam óvónőként. Férjemmel élek.

Családom mindkét ágról evangélikus. Konfirmációi vizsgát Jakus Imre lelkész szolgálata idején tettem.

2018 nyarán evangélikus gyülekezetünk lelkészeinek felkérésére, a bizalmat megköszönve mondtam igent arra, hogy a Tabi Takáts Gyula Általános Iskolában elsőtől ötödik osztályig és a Szivárvány Óvodában hitoktatói feladatot lássak el, megbízással. Azért mertem elvállalni ezt a szép feladatot, mert ebben az időben mentem nyugdíjba, és előtte a Szivárvány Óvoda óvodapedagógusa, majd intézményvezetője voltam, ahol a gyerekek pedagógiai neveléséhez szükséges képességeket már megszereztem.

Szívesen és örömmel végzem a gyermekek nevelését. Elkötelezetten dolgozom azon, hogy a hittanra járó gyermekeknek és szüleiknek a kapcsolata erősödjön a gyülekezetünkkel. Célom, hogy a gyermekek nyitottabbak legyenek a lelki élet szépségeire is.

Az óráink tanórai keretek között zajlanak, de nem pusztán leckék megtanulását jelentik – jó hangulatban énekelünk, bibliai történeteket beszélünk meg és dolgozunk fel. Hangsúlyos számomra, hogy az „üzenet”, épüljön be életükbe. A foglalkozásokon imádkozunk, saját szavainkkal is önmagunkért és egymásért. Néha egy kis filmet is megnézünk, vagy a megismert történetet lerajzoljuk.

Tapasztalatom alapján, otthonról is hoznak tudást a hitéletről: vannak, akik imádságot tudnak már és ismernek bibliai történeteket.

Jézus mondta, „Engedjétek hozzám jönni a gyermekeket, mert ilyeneké az Isten országa”. Jó, hogy a szülők engedik a gyermekeiket, hogy megismerhessék tanításait!