Tab és Környéke Evangélikus Gyülekezetért
Gyülekezetünk alapítványa 2005-ben jött létre, azzal a céllal, hogy a gyülekezetben folyó munkát támogassa, segítse.

Az alapítvány 2008 óta már megfelel a személyi jövedelemadó 1 %-a felhasználására vonatkozó törvényi feltételeknek, és fogadhatja a gyülekezeti tagok és más támogatók hozzájárulásait. Az SZJA 1 %-ából a pályázati és egyéb forrásokból befolyó bevételekből, a kuratórium az alapítvány céljainak megfelelő tevékenységeket támogatja, így elsősorban: a hátrányos helyzetű tehetséges tanulókat ösztöndíjjal, a nyáron hagyományosan megrendezésre kerülő hittantábor szervezését, az alapítvány céljával összhangban álló kirándulások, egyházzenei programok, foglalkozások szervezését. Lehetőségeihez mérten szeretné a rászoruló családokat, idős embereket, gyermekeket megajándékozni ünnepek (karácsony) alkalmával. Az alapítvány és kuratóriumának tevékenysége nyilvános, a kuratórium üléseire – amelyeket a tabi evangélikus gyülekezeti házban tartunk és időpontjáról a hirdetőtábláról értesülhetnek.

A kuratórium köszönettel kéri és hálás szívvel fogadja erkölcsi, tevőleges, anyagi vagy bármilyen segítségüket, amelyet kizárólag az alapítvány céljainak minél teljesebb megvalósítására fordít.

Megtisztelne bennünket, ha adója egy százalékával támogatná céljainkat!

Adószámunk: 18779604-1-14

Köszönjük, hogy adója 1%-ával támogatja
alapítványunk és gyülekezetünk munkáját!