Soli Deo Gloria!

1517. október 31-én Luther Márton kalapácsot vett kezébe, hogy a wittenbergi vártemplom kapujára kiszögezze 95 tételét, így sokak számára elérhetővé tegye, hogy olvassák gondolatait a megújulás szükségességéről. 499 évvel ezelőtt valami elkezdődött, ami napjainkban egyre nagyobb tömegeket mozgat meg, és segít abban, hogy a történelmi egyházak – evangélikusok, reformátusok és római katolikusok – közös lépéseket tegyenek az egység felé.
Egyházközségünkben is ünnepi istentiszteletre gyűltünk össze október 31-én 17 órától. Az istentiszteleten Arató J. Lóránd, evangélikus lelkész liturgizált, és Sándor Zoltán, református lelkipásztor hirdette Isten igéjét, majd az egységet az úrvacsora közösségében is megélhette a gyülekezet.
(Kattintson a képre a további képekért!)